Проект " Листопад" учениці 6 класу Семікіної Мілани
Шкільний екопроект
« Заощадиш енергію - збережеш природу!»
|
Проект підготували
Гукова Анастасія учениця 11 класу
Бережна Вікторія учениця 9 класу
Катеринівької ЗОШ І-ІІІ ст. Костянтинівської райдержадміністрації
Донецької області
2016 рік
Мета
та завдання проекту:
·
Розробити
систему заходів з енергозбереження в навчальному закладі;
·
Формувати
необхідний рівень практичних знань та навичок з енергозбереження в усіх
учасників навчально-виховного процесу, що становлять головний компонент сталого
способу життя.
·
Активізація
участі школярів у процесі енергозбереження.
·
Формування
в учнів цілісної картини взаємодії людини й навколишнього середовища.
·
Використання
набутих теоретичних знань у реальних умовах.
·
Підвищення соціальної активності учнів,
виховання особистості громадянина України.
Актуальність і доцільність
проекту
Усе у нашому житті пов’язане з
енергією. Вона безперервно супроводжує усі процеси живої і неживої природи, усі
наймасштабніші й наймізерніші явища, що відбуваються у Всесвіті.
Донедавна вважалося, що
енергетичні ресурси нічого не коштують і завжди будуть доступними. Більшість з
нас навряд чи замислюється над тим, звідки беруться тепло й гаряча вода і які
зусилля та кошти витрачаються на їх виробництво. Така споживацька психологія є
неприйнятною в умовах сучасної ринкової економіки. Запаси викопного палива, яке
використовується для виробництва електричної і теплової енергії зовсім не є
нескінченними, а нові екологічно чисті способи обігріву житлових приміщень поки
ще не знайшли широкого застосування.
За різними даними, запасів деяких
видів непоновлювального палива (таких, як газ і нафта), якщо людство
використовуватиме їх так само нераціонально, як сьогодні, може вистачити лише
на 50-70 років.
Спалювання палива для виробництва
енергії не кращим чином впливає на природу. Під час спалювання нафти, вугілля і
природного газу вуглець викидається в атмосферу у вигляді вуглекислого газу
разом з продуктами неповного згоряння, зокрема чадним газом. Зростання
кількості шкідливих викидів посилює дію так званого парникового ефекту. Цей
ефект полягає у порушенні природного температурного балансу на планеті й
спричинює загальне потепління та зміну клімату.
З ростом вартості енергоресурсів
гостро постає питання енергозбереження. Тобто електрична і теплова енергії – це
цінний ресурс, це – товар, тому необхідно заощаджувати енергетичні ресурси для
збереження клімату, зменшення негативних наслідків надмірного енергоспоживання.
Отже,загроза
зміни клімату і поступове зменшення запасів нафти і газу вимагають термінової
зміни відношення до споживання енергії. Насправді є просте рішення - економити
ресурси за рахунок ефективнішого використання енергії. Зараз приблизно 20%
загального запасу енергії нашої планети витрачається на освітлення, і проблема
заощадження електроенергії виявляється однією з основних проблем, що робить
вплив як на економіку, так і на навколишнє середовище.
Етапи реалізації проекту
Організаційний етап
1. Створення команди «Енергоеконом», розробка й
затвердження положення про команду.
2. Визначення мети й завдань проекту. Обговорення та
затвердження плану дій з виконання проекту.
3. Розподіл обов'язків серед членів команди «Енергоеконом»:
Ø
Енергетичний патруль. Мета та завдання: складання енергетичних паспортів
приміщень школи; щоденний контроль енергозбереження у приміщеннях школи.
Ø
Служба енергоаудиту. Мета та завдання: облік споживання електроенергії у
школі.
Ø
Науково-дослідницьке відділення. Мета та завдання: науково-дослідницька діяльність із
проблем раціонального використання енергоносіїв.
Ø
Прес-служба. Мета та завдання: проведення інформаційно-просвітницьких заходів,
спрямованих на активізацію процесу енергозбереження; створення служби зв'язків
із громадськістю; висвітлення роботи команди «Енергоеконом» у шкільних
періодичних виданнях.
Дослідницький етап
1. Енергоаудит приміщень школи:
щоденний
- для визначення днів
максимального та мінімального споживання електроенергії, складання графіка
роботи енергопатруля;
щотижневий - для контролю результативності дій енергопатруля;
щомісячний
- для відстеження динаміки
споживання електроенергії.
2. Науково-дослідницька робота з питань енергозбереження
(обґрунтування переваг енергозберігаючих пристроїв).
Етап реалізації практичної частини проекту
1. Робота енергетичного патруля (контроль економії
споживання електроенергії в усіх приміщеннях школи, співпраця з відповідальними
за енергозбереження по класах).
2. Робота прес-служби із проведення
інформаційно-просвітницьких заходів, спрямованих на активізацію процесу
енергозбереження:
ü
випуск
листівок із проблем енергозбереження;
ü
висвітлення
роботи групи «Енергоеконом» у шкільних, міських періодичних виданнях;
ü
виступ
агітбригади команди «Енергоеконом» перед учнями школи, на батьківських зборах.
3. Участь у Всеукраїнському конкурсі молодіжних проектів
на отримання гранту для реалізації практичної частини проекту (заміна звичайних
ламп розжарювання на енергозберігаючі люмінесцентні лампи у приміщені школи, встановлення
пластикових вікон використання сонячних батарей в освітленні школи).
Очікувані
результати
v
Активізація
участі школярів у процесі енергозбереження у школі та вдома.
v
Сформованість
свідомого ставлення до проблем економного енергоспоживання.
v
Підвищення
екологічної культури учнів.
v
Економія
електроенергії у приміщеннях школи за рахунок контролю енергоспоживання.
v
Економія
електроенергії при заміні звичайних ламп розжарювання на енергозберігаючі
люмінесцентні лампи
v
Встановлення
пластикових вікон
v
Використання
сонячних батарей в освітленні школи
Цікаві факти
Для того, щоб 12 годин щодня протягом року горіла одна
лампа потужністю 100 Вт, необхідно спалити 180 кг вугілля, внаслідок чого в
атмосферу буде викинуто 425 кг СО2.
Закриваючи на ніч штори, можна зменшити втрати тепла
через вікна.
Зниження рівня споживання гарячої води на 50 літрів за
добу веде до щорічної економії 100 літрів мазуту.
Якісна теплоізоляція в будівництві — це запорука економії
енергоресурсів та збереження нормального мікроклімату у приміщеннях. Втрати енергії
через холодні стіни становлять 40-70 % від загальної потреби в теплі.
Економити електроенергію можна за рахунок кольору стін.
Біла стіна відбиває 80 % спрямованого на неї світла, темно-зелена — лише 15 %,
чорна — лише 9 %.
3а підрахунками спеціалістів Інституту електродинаміки
НАН України, потенціал енергії вітру в 2000 разів перевищує сучасне виробництво
енергії в Україні.
Кран, що протікає, призводить до втрат 7000 літрів води
на рік (за умови, що вона крапає повільно). Якщо ж вода біжить тоненькою
цівкою, то її втрати становитимуть до 30 000 літрів, на рік.
Загальний потенціал енергоощадності в Україні становить
близько 45 % від обсягу спожитих паливно-енергетичних ресурсів.
Щодня енергетичні витрати в Україні сягають 100 мільйонів
гривень. Тільки води ми втрачаємо на 4 мільйони гривень. Усе це негативно
впливає на національну економіку країни. Розумне й ефективне енергокористування
є ключовим чинником створення нових робочих місць та економічного зростання.
молюски from svetorada999
біологія from svetorada999
шкіра а from svetorada999
білки from svetorada999
Немає коментарів:
Дописати коментар